Tolerancijos projektas „Pažink mane kitaip“

Pateikta: 2020-11-17 19:07

Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė) gebėjimas priimti kitų žmonių teisę turėti savo nuomonę, įsitikinimus ar veikimo laisvę. Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios. Tradiciškai lapkričio 16 dieną specialiųjų klasių mokiniai paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šią dieną užsibaigė tęstinis projektas „Pažink mane kitaip“, kuris buvo vykdomas jau nuo rugsėjo mėnesio. Į projektą mus įtraukė  Dienos veiklos centras ir SIŽGB „Kretingos Viltis“. Be mūsų šiame projekte dalyvavo dar Kretingos Simono Daukanto progimnazija, Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija bei Marijono Daujoto progimnazija. Dėl susidariusios dabartinės situacijos su projekto partneriais daugiausiai bendravome nuotoliniu būdu. Pagrindinis projekto tikslas buvo visiems projekto dalyviams sukurti negalios pristatymo filmukus. Mes sukūrėme filmuką apie specialiųjų klasių mokinių kasdienę veiklą. Simboliniais tolerancijos dienos paukšteliais papuoštose klasėse mokytojos  kalbėjosi su mokiniais apie pakantumą kitaip atrodančiam, mąstančiam ar besielgiančiam asmeniui. Buvo įdomu pamatyti kitų mokyklų mokinių sukurtus filmukus apie regėjimo, klausos ir kalbėjimo, judėjimo negales bei žmonių, turinčių Dauno sindromą, ypatumus. Džiaugiamės suteikta galimybe sutvirtinti draugystės ryšius su SIŽGB „Kretingos Viltis“  bei Dienos veiklos centru, kurie toliau noriai rūpinasi mūsų įstaigos buvusiais ugdytiniais. Esame dėkingi visoms projekte dalyvavusioms miesto mokyklų komandoms už nuoširdų bendradarbiavimą. Lauksime naujų projektų bei „gyvų“ susitikimų!

Mūsų kurto filmuko apie specialiųjų klasių mokinių gyvenimą mokykloje ir už jos ribų nuoroda:

Projekto vykdytojos logopedė A. Narvilienė ir specialioji pedagogė A. Juškienė